Jak uzupełnić brakujące zęby?

Kompletne uzębienie jest bardzo istotne dla człowieka w każdym wieku z przynajmniej paru powodów.
Przede wszystkim poprawne drobienie pożywienia wpływa na działanie całego układu trawienia, natomiast deficyty w uzębieniu wiodą w tym wypadku do nieodwracalnych następstw.

Usunięcie jednego albo paru ząbków niezwykle niepomyślnie wpływa na zgryz, bowiem pozostałe powoli się wówczas przemieszczają. Ładny uśmiech jest atrybutem, zaś ubytki w uzębieniu mogą stać się źródłem kompleksów, nie jedynie u młodych ludzi. Jednocześnie ludzkie ząbki mają swoją żywotność, jaka zależy nie tylko od prawidłowej higieny jamy ustnej, lecz także od genetycznych czynników. Ząbki nierzadko tracimy również w skutek rozmaitego typu wypadków.
rehabilitant

Źródło: morguefile.com
Nie każdy ubytek w uzębieniu musi znaczyć konieczność wykorzystania protetyki zaawansowanej jaką są implanty celem odzyskania ładnego uśmiechu, bowiem w niektórych wypadkach wystarczy wykorzystać licówki. Co to oznacza? Licówki to cienkie nakładki cementowane na zewnętrznej powierzchni zębów, których zadaniem będzie ukrycie wszelkich niedoskonałości, takich jak pęknięcie oraz oszczerbienie. W wielu przypadkach idealny, śnieżnobiały uśmiech demonstrowany przez celebrytów w TV to dokładnie licówki. Jak zakłada się tego rodzaju nakładki? Licówki posiadają ustaloną grubość i przeważnie pierwszym krokiem pracy dentysty przed ich umocowaniem jest spiłowanie dokładnie takiej warstewki szkliwa.

Proces ten na ogół przebiega całkowicie bezboleśnie, jednak jest opcja zaaplikowania miejscowego znieczulenia dla szczególnie wrażliwych pacjentów.

Prezentowany materiał przedstawia rzeczywiście ważne sprawy, jednak zobacz poza tym te informacje (https://pomocdzieciom.eu/jak-wesprzec/1-podatku/) – na pewno będziesz zdania, że są godne uwagi.

Licówki (licówka kompozytowa a porcelanowa) przytwierdzane są do ząbków za pomocą cementu.