Na zaćmę choruje większa część osób powyżej 60 roku życia. Choroba ta powoduje zatarte spostrzeganie, nieostre odcienie, a czasem nawet dwoiste spostrzeganie.
Dotychczas nie jest realne zapobieganie tej chorobie, ani nie istnieją specyfiki farmakologiczne, jakie zdołałyby ją zablokować.

Źródło: http://www.flickr.com
Wyłączną alternatywą dla osób z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Współczesne techniki zabiegowe zezwalają na szybkie, bezbolesne i efektywne leczenie przykrego niedowidzenia wywołanego przez zaćmę. Laserowe operacje zapewniają możliwość pacjentom dotkniętym kataraktą powrót do zwyczajnego funkcjonowania w ciągu zaledwie jednego dnia. Procedurę tę używa się ze względu na dokładność zrealizowania operacji, bezpieczeństwo pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.

Źródło: Sylveco
Aby zakwalifikować chorego do zabiegu, lekarz wykonuje badanie charakteryzujące poziom rozwoju zmętnienia soczewki na podłożu jakiego pozostaje wybrana najodpowiedniejsza procedura terapii przy użyciu lasera. Podczas zabiegu w sposób bezpieczny i profesjonalny lekarz wymienia zużytą soczewkę implantem w postaci soczewki sztucznej. Wszelki implant zostaje dokładnie i indywidualnie dopasowany do oka danego pacjenta.
Przez parę dni po operacji należy się chronić, wyznaczona jest poza leżąca na boku przeciwnym do operowanej strony.
Czy w kontekście analizowanego w tym tekście problemu otrzymujesz zadowalające odpowiedzi? Jeżeli nie, to inne porady zobacz w serwisie, który jest tutaj.
Oko należy zakrapiać zgodnie z zaordynowaniami doktora. Wysiłek fizyczny po zabiegu zaćmy nie jest korzystny.
Podnoszenie ciężkich przedmiotów, albo nagłe zmiany póz nie sprzyjają gojeniu. Należy pamiętać o regularnych, kontrolnych testach u doktora specjalisty.