Wszyscy powinniśmy czyścić zęby, by mieć miły uśmiech – jednak czasami wymagane jest ich poważne leczenie

Większość ludzi nie cierpi wizyt u dentysty. To niemal strach zbiorowy. Nie lubimy dźwięku przyrządów i bólu, który w ludzkiej głowie natychmiast kojarzy się z wizytą u stomatologa.

leczenie kanałow

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo wszystko, jednak trzeba regularnie umawiać się na kontrolę, by sprawdzać zdrowie swych zębów.
Niektórzy obawiają się wizyty u dentysty tak mocno, że robią wszystko, by ignorować ból tak długo, jak to tylko możliwe. Zażywają przeróżne środki przeciwbólowe albo po prostu siłą umysłu wmawiają sobie, że ból sam minie. Jednak, potem okazuje się, że zwlekanie było niezbyt dobrą decyzją, ponieważ ząb bywa już czasami martwy w środku.

Ten bardzo użyteczny portal (http://www.ursynow-specjalisci.pl/cennik/) opisuje zbliżoną tematykę, co materiał, który w tym momencie widzisz. Jeżeli Cię on interesuje, kliknij tutaj!

W przeszłości ząb byłby zwyczajnie usunięty, ale dziś dentyści starają się tego nie robić. Dlatego tak powszechne jest leczenie kanałów. Przez to nasz ząb będzie miejscu. Wpływa to pozytywnie na całe uzębienie oraz na szczękę. Zęby, które znienacka poczułyby obok siebie wolną przestrzeń, zaczęłyby się pochylać. Prawdopodobnie groziłoby to wypadaniem następnych zębów – w tym wypadku już tych zdrowych. Dlatego martwy ząb zostaje na swym miejscu. Oczyszcza się go tylko w środku. Odtruwa się go i wypełnia korzenie właściwie dobranym płynem. Nie ma już w środku aktywnych nerwów, ale z zewnątrz prezentuje się zwyczajnie. Myjemy go też tak, jak wszelkie pozostałe zęby.

Leczenie kanałowe jest nieodwracalne, zatem przed zdecydowaniem się na nie, trzeba to przemyśleć. Jednak, będąc szczerym, nie ma jakiegoś innego mądrego wyjścia – żadnej alternatywy, gdy ząb jest już w tak kiepskim stanie.