W jaki sposób może wyglądać procedura zapładniania metodę in vitro oraz jak dużo czasu może ona zajmować?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest rzeczą prostą w realizacji. Statystycznie przedmiot ujmując podobnie często dochodzi do niepożądanej ciąży u np. nastolatek, co do zakończonych niepowodzeniem prób posiadania swojego dziecka.

Na szczęście istnieją medyczne metody, jakie mogą ułatwić zajście w ciążę.
zakażenie

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
in vitro

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyka twierdzi także, że co czwarta Polka, która poddała się procedurze in vitro zachodzi efektywnie w ciążę już za pierwszą próbą użycia tego leczenia. W praktyce znaczy to, że kobieta może zajść w ciążę już po pierwszym miesiącu stosowania takiej procedury. Jest ona złożona z kilku etapów. Są to mianowicie stymulacja pęcherzyków jajnikowych, pobranie z nich odpowiednich komórek, inseminacja ich przy pomocy nasienia dawcy oraz hodowla zarodników i ich transport do macicy.kliknij stronę jonizator wody aquator silver jonizator wody aquator silverDługość trwania kompletnego procesu zależy od konkretnej osoby, jednak zazwyczaj zajmuje on około miesiąca. Stymulacja hormonalna pacjentki to najdłuższa faza takiego procesu. Jego czas jest zależny od wybranego przez specjalistów tzw. protokołu stymulacji. Jest to reguła, według jakiej Pacjentka ma zażywać specjalne lekarstwa hormonalne.
Najczęściej wykonywaną procedurą jest ta, która trwa największą ilość czasu. W takiej sytuacji kobieta bierze przez ok. cztery tygodnie lekarstwa w formie zastrzyków podskórnych. Ok. połowę krócej trwa tzw. protokół krótki, przy czym jego zastosowanie jest zależne wyłącznie od lekarza prowadzącego. Zabieg pobrania komórek jajowych wykonuje się po ok. dwóch dniach po ukończeniu wcześniejszego procesu.

Punkcja komórek jajowych jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, jakie zajmuje jedynie kilkanaście min. Potem kobieta pozostaje wciąż pod opieką fachowców.