Z jakich powodów już od maleńkości należy dbać o swoje zęby, z jakiego rodzaju konsekwencjami liczyć się należy w przypadku zaniedbań.

Zdecydowana większość maluchów słucha codziennie rano i wieczorem, że muszą porządnie umyć wszystkie zęby. I większość z nich niestety nie zawsze prawidłowo te zęby myje, bo jest to albo zbyt krótko, albo w niewłaściwy sposób. Niektóre wręcz świadomie nie pamiętają o tym, idąc do łóżka bez ich umycia, co nie jest niestety właściwe, bowiem właśnie nocą, kiedy nie ma odpowiedniego wydzielania śliny próchnica najszybciej się rozwija.

Sprzęt dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli do tego się dorzuci codzienne nieodpowiednie jedzenie, oparte głównie na dużej ilości słodzonych napojów i słodyczy, to przepis na problemy z zębami na starsze lata gotowy. Z tego też powodu trzeba już od maleńkości wykształcić w dzieciach odpowiednie nawyki i kontrolować, aby myły żeby tak jak należy, a poza tym regularnie odwiedzać dentystę na przeglądy.

W czasie nich stomatolog sprawdzi dokładnie stan zębów, a jeżeli pojawią się jakieś dziury, to zaplanuje najlepsze leczenie. Przy małych ubytkach ich załatanie jest tanie i szybkie, należy się więc tym zająć od razu a nie czekać, żeby problemy się powiększyły. Sporo osób zaniedbując sobie stan zębów może jednak doprowadzić do tego, że w którejś chwili są one tak uszkodzone, że nadawać się będą albo do usunięcia, albo na leczenie kanałowe.

Na szczęście współczesna technika stomatologiczna radzi sobie z tego typu przypadkami, choć ogólnie rzecz biorąc protetyka (ciekawy artykuł od: plock.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/) Wałbrzych jest dość kosztowna, znacznie taniej wychodzi jednak regularne pilnowanie stanu zębów. Załatanie niedużej dziurki to najczęściej koszt co najwyżej stu złotych i w zasadzie jedna wizyta na fotelu, zaś na odbudowę całego zęba trzeba wydać przynajmniej kilkaset złotych, a nierzadko i kilka tysięcy.

Z dużymi wydatkami trzeba się także liczyć, jeżeli ktoś chciałby poprawić sobie ułożenie zębów w ustach i ich wyprostowanie. W naszej służbie zdrowia bezpłatny ortodonta płock Wałbrzych przysługuje tylko dzieciom do lat trzynastu, więc jeśli ktoś później chciałby założyć aparat korygujący, to on również kosztuje co najmniej tysiąc pięćset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*