Akcesoria medyczne nie tylko dla szpitali: apteczki samochodowe, aparaty do masażu, reduktory tlenowe

W zasadzie od zarania ludzkości człowiek stawał w szranki ze kostuchą. Kiedyś zdrowie znajdowało się w nieustannym niebezpieczeństwie – wojny, polowania, choroby i żywioły.

Obecnie główną przyczyną zagrożenia życia są wypadki drogowe, dlatego tak istotne jest by dobrze wyposażona apteczka samochodowa była świetnie wyposażona.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

A kiedy nie było samochodów… leczono wieloma metodami, które dziś są nie do pomyślenia. Pokładano wiarę w wielką siłę upuszczania krwi. Nie znano zarazków, dlatego nie dbano o higienę. Wierzono, że za epidemie odpowiadają mistyczne złośliwe fluidy, ciemne moce, morowe panny, plagi Boże lub złe powietrze. W wyniku tego mało kto dożywał sędziwego wieku.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony producenci żywności ekologicznej .

Bądźmy wdzięczni cywilizacyjnemu rozwojowi, że dzisiejsza wiedza zdrowotna jest na tak wysokim poziomie. Pochwalmy ludzką kreatywność także za wspaniały sprzęt lekarski, taki jak reduktory tlenowe albo przyrządu do masażu.

Niegdyś przyrządy lekarskie były niesamowicie prymitywne. Co prawda znano takie narzędzia, jak bandaże i młotki neurologiczne, ale zestaw średniowiecznego medyka wyglądał raczej jak akcesoria do tortur. Z całą powagą można dodać, że także z podobnym efektem działał. Rzecz jasna ran nie odkażano, a pacjentów nie usypiano. Niefajnie dać się pociąć na żywca wątpliwej czystości skalpelem… Nie znane były specjalistyczne reduktory tlenowe, przez co nie udawało się reanimować ludzi podduszonych przez dym albo uderzonych przez atak serca. Słabe oświetlenie nie nadawało się do skomplikowanych operacji, bo lampy medyczne to już technologia minionego wieku.

Wspaniale urodzić się na przełomie XX i XXI stulecia.