Co dobrze jest używać na rozdrażnienie i zbyt przesadną nerwowość? Nie musisz brać leków na receptę, bo istnieją naturalne specyfiki

Leki uspokajające są po to by zniwelować codzienny stres, różnego rodzaju napięcia oraz złe emocje. Czasami, żeby przywrócić psychiczną równowagę, wystarczy po prostu pójść na spacer albo posłuchać muzyki relaksującej. Czasem jednak koniecznie musimy zastosować leki uspokajające.

herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Mają one bardzo bogatą grupę składników, których działanie świetnie wpływa na poczucie psychicznej równowagi. Są bardzo chętnie stosowane, także jako suplementy. Leki na bazie ziół są dobre w leczeniu niezbyt skomplikowanych zaburzeń, lecz pamiętajmy, iż poważne stany wymagają odwiedzenia lekarza oraz zastosowania leczenia farmakologicznego. Ziołowe lekarstwa na uspokojenie dostępne są głównie w postaci pastylek, herbat i syropów. Najbardziej znane zioła to na pewno melisa lekarska czy kozłek lekarski. To pierwsze działa bardzo kojąco na układ nerwowy, jest polecana, kiedy cierpimy na bezsenność.

zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi rodzaj kozłek lekarski, czyli waleriana.

Masz apetyt na podobną informację na omawiany tu wątek? Jeżeli tak, to ochoczo kliknij tutaj – to użyteczna witryna (http://www.sklep.labempire.com.pl/odczynniki-ibi-scientific,2,11862)!

Jest bardzo popularny, powszechnie używany, jako lek na uspokojenie, zalecany osobom, które chcą zwalczyć nerwicę serca oraz trudności z zasypianiem. Inne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista oraz zioło serdecznika. Ten pierwszy polecany jest paniom, które przechodzą menopauzę. Jest świetny na rozdrażnienie oraz nadpobudliwość. Bardzo skuteczny w zwalczaniu objawów zmęczenia nerwowego. Męczennica cielista jest najlepsza na problemy z zasypianiem, zaś ziele serdecznika jest nieodzowne podczas leczenia chorób serca, ponieważ wzmacnia mięsień sercowy, a ponadto daje ukojenie dla układu nerwowego. jeżeli nie jesteśmy przekonani do ziół lub chcemy bardzo szybkiego działania leków, wtedy musimy udać się do lekarza po dostępne w aptece specyfiki na uspokojenie.

Specyfiki ziołowe dostępne są w każdej aptece, także przez Internet bez recepty, lecz już bardziej zaawansowane leki na nerwicę są wydawane na receptę. Wypisuje je często lekarz psychiatra. Pamiętaj więc, że jeśli twoje objawy nie są zbyt poważne, to warto spróbować leków ziołowych, jak wszelkie preparaty na bazie ziół.

Stworzone przez nas wątki zaciekawiły Cię tak bardzo, że masz ochotę na następne. Nakłaniamy zatem do innej strony – po prostu kliknij odnośnik (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-dzieci/).

Jeżeli natomiast czujemy się naprawdę źle, a nasze dolegliwości zakłócają nam codziennie funkcjonowanie, to warto udać się do lekarza.