Rozlicz swój PIT

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie należności na rzecz państwa jest i zapewne długo będzie naszym obowiązkiem. Mimo, iż nie podobają nam się często wysokie kwoty zabierane z naszych wypłat, podatki muszą istnieć, by państwo pracowało sprawnie. Szczęśliwie wprowadzono mechanizmy umożliwiające pomoc potrzebującym. Przykładem jest .

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)Podmioty, na rzecz których możemy oddać 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego .

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, przeczytaj nasz kolejny artykuł, w którym znajduje się kompleksowa analiza (http://rehaexpert.pl/cennik/). Rozwiąże ona wszystkie Twoje wątpliwości.

Ich aktywność opiera się w dużej mierze na dofinansowaniu oraz nieodpłatnej pomocy wolontariuszy. 1 procent podatku jest dla nich solidnym zastrzykiem finansowym, w następstwie tego rywalizacja o pieniądze jest dosyć silna. OPP nieraz instalują na własnych witrynach internetowych program do rozliczania pit-ów, by uprościć potencjalnemu darczyńcy podjęcie decyzji jak również przyspieszyć jego działanie. Przeważnie posiada on dwie odmiany – stacjonarną, którą można zainstalować na swoim komputerze i online – do wypełnienia przy użyciu strony internetowej. Organizacje pożytku publicznego, na rzecz których ofiarujemy naszą część podatku, będą znały jego kwotę nie wcześniej aniżeli w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodzeNie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Niedługo zaczniemy już przekazywać 1% podatku. Najlepiej dokonać tego wczas po tym, kiedy pracodawca dostarczy nam pit 11. Szybka reakcja zapewni nam uniknięcie niekorzystnego stresu jak również możliwych kar, zaś w przypadku zwrotu z podatku przyspieszy jego wypłatę. Pit 2013 będzie można prawdopodobnie posłać do lokalnego urzędu skarbowego już w styczniu albo lutym 2013 r. Oczywiście najważniejszy termin to 30 kwietnia, choć nie powinno się zostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, zaś grzywny nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.