Jakie skutki mogą mieć niedobory różnych witamin w organizmie człowieka? Za jakie rzeczy jest odpowiedzialna witamina K2?

Rola witamin w organizmie człowieka jest bardzo istotna. Nie zawsze wraz z pożywieniem dostarczamy naszemu organizmowi jej wystarczającą ilość. Z tego względu też pomocne są tu różne suplementy diety, które dostępne są w aptece. O jakich witaminach warto pamiętać?
Witaminy mają ogromny wpływ na różne reakcje dziejące się w naszym organizmie.

fryzjer przy pracy

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Witamina K2 Solgar zobacz informacje o wwitaminie k2 solgar wiąże się z odpowiednim odkładaniem się wapnia w ciele. To ogromnie istotne, ponieważ za jej przyczyną kontrolowane są między innymi ilości wapnia gromadzące się w żyłach. Wspomniany wapń w zbyt dużej ilości prowadzi do zapchania żył, a w konsekwencji zaawansowanej choroby miażdżycowej oraz zakrzepów. witamina K2 chroni przed osadzaniem się w żyłach zbyt dużej ilości wapnia, przez co zagrożenie chorobami układu sercowo-naczyniowego się zmniejsza.
Natomiast witamina B12 nasza strona internetowa świetnie wpływa na naszą psychikę, ponieważ wpływa na układ nerwowy. Polepsza ona możliwości, jeśli chodzi o dobrą koncentrację oraz zapamiętywanie. Powinny pamiętać o niej osoby cierpiące na spadki nastroju, czujące silne rozdrażnienie czy walczące ze stresem. Witamina działa niemal antydepresyjnie, chociażby przez to, że bierze ważny udział w syntezie związku serotoniny. Często też zbyt mała ilość tej witaminy powoduje anemię. Wraz z innymi witaminami zapobiega odkładaniu się w ciele substancji złych, które tworzą się w czasie przemiany białka. Substancje te są szkodliwe dla układu krążenia. Mogą one prowadzić do zawałów, albo zakrzepów.
Ostatnio dużo dyskutuje się o niedoborach witaminy D. Zbyt mała ilość czasu na kąpielach słonecznych sprawia, że nasz organizm wytwarza za małe ilości tej witaminy. Niestety, sporo zależy od tego gdzie mieszkamy. Osoby mieszkające na naszej szerokości geograficznej, gdzie słońca w dużej części roku jest mało, są bardziej narażone na takie niedobory. Za małe ilości tej witaminy w organizmie mogą prowadzić na przykład do większego ryzyka zachorowania na nowotwór, do chorób układu krążenia, cukrzycy, czy też rozwoju różnych chorób autoimmunologicznych. Niedobory tej witaminy są szczególnie niebezpieczne podczas ciąży. Dla noworodków może to oznaczać uszkodzenie funkcji mózgu, a także większe prawdopodobieństwo pojawienia się autyzmu czy schizofrenii.
Jak widać już chociażby po tych kilku przykładach, zbyt małe ilości witamin mogą być bardzo groźne. A nie za każdym razem zwraca się na to tak dużą uwagę.

Często bowiem poszukuje się najróżniejszych innych przyczyn naszego złego samopoczucia. Jednak warto przyjrzeć się tej kwestii bliżej, ponieważ choroby robią się latami i ma na nie wpływ sporo rzeczy.

Opisywana w tym miejscu problematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu psychoterapia sopot, który publikuje zbliżone tematy.

Również właśnie wspomniane małe ilości witamin w naszym organizmie. Warto mieć to na uwadze.