Jak zatroszczyć się o pochwę? Jakiego typu działania podjąć? Jakiego rodzaju środki są do tego najbardziej odpowiednie?

Każda kobieta powinna zatroszczyć się o swoje najbardziej wrażliwe obszary ciała. W tym celu należy myśleć o najbardziej odpowiedniej higienie intymnej, jaka zapewni odczucie świeżości i wygody przez cały czas. Taka higiena z pewnością też uchroni przed różnorodnymi infekcjami. Należy o tym pamiętać, ponieważ jeżeli równowaga naturalnej flory bakteryjnej pochwy zostanie zaburzona to wzrasta ryzyko zakażeń i podrażnień.

kosmetyki

Źródło: pixabay.com
Całe szczęście istnieje mnóstwo środków, które mają wpływ na najlepszą kondycję tych intymnych miejsc ciała. Jednym z takich leków jest Lactovaginal. Stosuje się go dla przywrócenia albo uzupełnienia właściwej flory bakteryjnej pochwy- . Substancją czynną tego leku są żywe pałeczki kwasu mlekowego, rozkładają one znajdujący się w pochwie glikogen do kwasu mlekowego zapewniają optymalną kwasowość (pH) pochwy.

Następnym godnym uwagi preparatem jest Mucovagin. Posiada on wiele zalet, przede wszystkim nawilża i regeneruje okolice intymne, łagodzi stany zapalne oraz podrażnienia, a to takie działania ma wpływ na lepsze samopoczucie i polepszenie jakości życia seksualnego. Kolejny ciekawy środek to Iladian, który ma korzystny wpływ na mikroflorę pochwy. Preparat jest polecany szczególnie dla kobiet, które dość często korzystają z basenu, sauny lub podczas kuracji antybiotykowej. I na koniec jeszcze jeden lek – Lacibios femina. Ma wspaniałą kompozycję dwóch szczepów probiotycznych bakterii, których efektywność i działanie mogą potwierdzać różnorakie badania przeprowadzone przy udziale kobiet z całego świata, w tym oczywiście Polek. Więcej informacji: bądź na bieżąco

kobieta

Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Dodatkowo zawsze dobrze stosować się do pomocnych rad. Na co dzień najkorzystniej podmywać się raz dziennie. Jednakowoż w okresie miesiączki nie wystarczy mycie tylko rano i wieczorem, ale w miarę potrzeby.

Prezentowany polecany serwis internetowy (https://sosushi.pl/) zawiera dane, które omawiają dany wątek, zatem jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Latem tym bardziej bardziej często, bo krew jest najlepszą pożywką dla bakterii. Najkorzystniej podmywać się bieżącą wodą pod prysznicem albo w bidecie, wykonując ruchy od przodu do tyłu. Dzięki temu uniknąć możemy przenoszenia bakterii z odbyt do pochwy. Stosując się do tego, a jednocześnie wykorzystując wspomniane wcześniej preparaty, możemy być pewni, że nasza pochwa będzie w rewelacyjnej kondycji.