Obecnie utarł się pogląd, iż osoba, która ma jakieś problemy ze swoją osobowością lub zachowaniem musi udać się po poradę do psychologa.

W dzisiejszych czasach utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością bądź zachowaniem powinna udać się na wizytę do psychologa. Powstała się już nawet pewna moda na to, aby osoby bardziej znane posiadały swoich osobistych psychologów.

psycholog

Źródło: flickr.com

Terapeuci to z zasady wysoko wykształceni specjaliści, którzy skończyli renomowane uczelnie, czyli ludzie, którzy powinni znać się na swojej pracy. Na nieszczęście coraz częściej wizyty u psychoterapeuty wyglądają jak średniowieczne wizyty u szamana – osoba ta dawała ludziom rady na chybił trafił, twierdząc przy tym, iż jego metoda na pewno będzie skuteczna. Naturalnie nie twierdzę, że wszyscy psychologowie działają w ten sposób, jednak bardzo często szukają oni złożonych odpowiedzi na proste problemy. Przykładem może tu być psychoterapia dla nastolatka, która przeważnie wygląda tak, że rodzice przychodząc z kłopotliwym dzieckiem, które gryzie swoich rówieśników są informowani, że to normalne zachowanie dla dojrzewającego dziecka i nie należy jemu w tym przeszkadzać. W efekcie otrzymujemy ulice pełne rozwydrzonych wyrostków, dla których brak szacunku w stosunku do rodziców jest normalną rzeczą. Każdy z nas, bez problemu może wysłać swoją pociechę do psychologa, dlatego jeśli potrzebny jest nam np. psycholog – psychoterapeuta wrocław – dla dzieci z Wrocławia, spokojnie jakiegoś znajdziemy, jednakże wypadałoby się zastanowić, czy faktycznie będzie to dobre posunięcie. Większość problemów wychowawczych jest znana od zarania dziejów i są na nie sprawdzone metody. Rodzice radzili sobie z wychowaniem krnąbrnych dzieci długo przed tym kiedy pojawili się psychologowie. Obecnie mamy taki problem, iż rodzice traktują swoje dzieci jak królów oraz księżniczki, których w żadnym wypadku nie można dotknąć nawet palcem. Wszystkie problemy które dziecko wywoła są dzisiaj tłumaczone różnymi chorobami typu ADHD, jednak zazwyczaj są to jedynie wymówki dla nieudolności rodziców, którzy nie poradzili sobie z wychowaniem swoich dzieci.

Reasumując w dzisiejszym społeczeństwie bardzo popularne stało się korzystanie z usług psychologów. Naturalnie są przypadki, w których ich opinia faktycznie jest niezbędna. Niestety w odniesieniu do dzieci, wiele osób przykrywa swoje błędy wychowawcze za pomocą różnych chorób, którymi koniecznie musi zająć się doświadczony dobry psycholog – (leczenie nerwic pruszków) – . Często jednak do rozwiązania tych kłopotów istnieją sprawdzone sposoby, jednak jesteśmy zbyt nieudolni żeby je zastosować.