Tradycyjna medycyna chińska – intrygujące metody użytkowane w Chinach i nie tylko

Medycyna chińska przede wszystkim znajduje uznanie w tamtejszych regionach, niemniej jednak również na zachodzie cieszy się ona narastającą renomą.

Dużo ludzi użytkuje metody użytkowane w Chinach, w szczególności jeśli tradycyjne metody leczenia nie zapewniają wyczekiwanych wyników.
tradycyjna medycyna chińska

Autor: adidas
Źródło: adidas
Tradycyjna medycyna (sprawdź najnowsze wyposażenie do klinik medycyny estetycznej) chińska używana jest między innymi w Warszawie, na terenie tego miasta odkryjemy mnogość gabinetów, jakie specjalizują się w tym rodzaju medycyny. Wolno do niej zaliczyć akupresurę. Akupresura składa się z czterech technik, do których należy: lekkie, subtelne pukanie palcami, ucisk, i także masaż paznokciami i drewnianą pałką. Akupresura jest wyśmienita do walki z bólem, dzisiaj jest ona coraz częściej stosowana do jego kurowania.
Tradycyjna medycyna (dermamed) chińska to także masaż szczególnymi ziołowymi stemplami. Do tego typu masażu używa się gorących ziół, zaś sam masaż stemplami ziołowymi odbywa się za pomocą bawełnianych woreczków, inaczej stempli. To naturalnie w nich znajdują się rozmaite zioła i przyprawy, takie jak imbir lekarski, trawa cytrynowa czy kurkuma. Zabieg ten działa przeciwbólowo, dodatkowo modyfikuje krążenie krwi i skutecznie pobudza przemianę materii. Cudownie wpływa też na eliminowanie toksyn z organizmu.

To niezmiernie ciekawa i efektywna forma masażu, jaka oferowana jest poprzez mnogie gabinety masażu na obszarze Warszawy. Jeżeli ciekawi nas masaż stemplami ziołowymi, bez kłopotu odszukamy tego rodzaju ofertę.