Czy poprawa naszego widzenia metodą zabiegu jest dostatecznie nie groźna?

Wielość defektów widzenia, który proponują nam uleczyć kliniki okulistyczne w naszym kraju jest bardzo duży.
Nie jesteśmy już skazani do końca naszego życia na niekomfortowe i mało użyteczne okulary. Ogrom wad wzroku jest dziś po prostu uleczalne.

Oczy

Autor: Kimberley Struwig
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno medycy, jak również okuliści twierdzą stanowczo zgodnie, że laserowa korekta wzroku okazuje się być całkowicie bezpieczna. Zapewnienia dotyczą także nieodwracalności wykonanego zabiegu. Na zawsze można wyzbyć się takich dużej ilości wad wzroku, co których, jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju lekarze od chorób oczu byli bezsilni.
Zabiegi okulistyczne korekty widzenia przeprowadzane są we wszystkich większych miastach w Polsce. W kwestii laserowa korekcja wzroku Warszawa jest być może prawdziwym centrum – zobacz tutaj .
Zabieg – ciekawa strona – wykonywany jest w sposób dalece uproszczony. Pacjent jest oceniany na zabieg – http://englander.com.pl/wskazania/dermatologia-estetyczna/usuwanie-zmarszczek-wroclaw/ przez lekarza specjalistę od wzroku. Zaś sam zabieg wykonuje w sali zaopatrzonej w specjalistyczne narzędzie – laser. W czasie operacji, oczy operowanego są znieczulone przy pomocy specjalistycznych kropli. Obecność specjalisty anestezjologa nie jest wymagana w pokoju zabiegowym.
Realny zabieg trwa kilkanaście minut, zaś sama ingerencja na oku – kilkanaście sekund.

Po godzinie chory może już wyjść do domu.

Laserowa korekcja wzroku, jako zabieg, prawdopodobnie nie jest czymś powszechnym, w związku z koszty. Okazuje się ona jednakże coraz popularniejsza,o czym świadczy duża liczba przychodni specjalistycznych.