Jak troszczyć się o higienę jamy ustnej w dorosłym wieku?

Kluczem do zapewnienia sobie jasnego jak też zdrowego uśmiechu poprzez całe dorosłe życie jest troska o należytą higienę jamy ustnej. Nawet u dorosłych mogą powstać ubytki próchnicowe jak też choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych problemów.

zęby, jama ustna, higiena

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, żeby przez całe dorosłe życie pamiętać o niżej przytoczonych działaniach: Myj zęby dwa razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu zlikwidowania płytki nazębnej, to jest tworzącej się na zębach lepkiej warstwy, jaka jest główną przyczyną próchnicy. Na co dzień używaj nitki stomatologicznej celem wyeliminowania płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje i przekształci się w kamień. Powstały kamień może zostać usunięty wyłącznie w czasie profesjonalnego zabiegu oczyszczania.

Ogranicz spożycie pokarmów bogatych w cukier bądź skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im nagminniej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy produkowane przez drobnoustroje płytki nazębnej. Regularnie odwiedzaj dentystę w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów oraz badań kontrolnych. Ażeby znaleźć dentystę w swej dzielnicy starczy dla przykładu wbić w przeglądarkę wyrażenie: stomatolog Retkinia bądź dentysta Retkinia – Gabinet Stomatologiczny Retkinia.

dentysta, zęby

Autor: Centrum Stomatologiczne Demed
Źródło: http://ursynow.centrumdemed.pl/
O których szczególnych sprawach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku? Nawet jeżeli regularnie szczotkujesz zęby i używasz nici stomatologicznej, w wieku dorosłym mogą pojawić się sprawy nabierające znaczenia w kontekście zdrowia zębów i dziąseł. Na szczęście, wizyta u dentysty może wspomóc w pomyślnym rozwiązaniu większości podobnych kłopotów. Początkiem schorzenia dziąseł jest ich stan zapalny, który w tym wczesnym etapie jest odwracalny. Oznakami stanu zapalnego dziąseł jest ich zaczerwienienie albo tkliwość, a także krwawienie w czasie szczotkowania . Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z powyższych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem dużo poważniejszych problemów. Zaawansowane etapy choroby dziąseł mogą doprowadzić do straty zębów.

Jeśli ten tekst Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik – znajdziesz tam użyteczny tekst (https://meanderstomatologia.pl/profilaktyka-stomatologiczna), który na pewno uznasz za wartościowy.

Stan dziąseł może mieć również wpływ na stan ogólny zdrowia. Zadbaj o swoje dziąsła, to w cale nie jest drogie: zobacz cennik.