Chętnie wybierane rodzaje środków farmaceutycznych

Wykaz środków medycznych dostępnych w aptekach bez recepty stale rośnie. Są pośród nich nie tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale również leki zwalczające tak przykre objawy, jak wzdęcia, a także leki, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników mineralnych.

suplementy

Autor: gloriashealth
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najwięcej spotykanych niedogodności ze strony układu trawiennego bywają wzdęcia. Wzdęcia są efektem nagromadzenia się zbyt dużej ilości gazów w układzie pokarmowym. Gazy te mogą gromadzić się w przewodzie pokarmowym przy jedzeniu potraw wzdymających, czyli na przykład jedzenie grochu, fasoli, kapusty. Wzdęcia bywają nieprzyjemne, można z nimi jednak skutecznie walczyć sprawdzając w aptekach stacjonarnych oraz aptekach internetowych lek , którym jest Espumisan. Czytaj o tym – więcej informacji (więcej informacji).

Lek Espumisan jest najbardziej popularny przez pacjentów środków na dolegliwości wzdęć. Używanie tego środka jest całkowicie bezpieczne. Nie trzeba się martwić, ponieważ można stosować go nawet przy stosowaniu innych leków. Jest to także polecany przez lekarzy lek, jaki można stosować przed diagnostycznymi badaniami jamy brzusznej.

suplementy

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Wśród niezbędnych organizmowi składników mineralnych do jednych z najistotniejszych należy potas i magnez. Niewłaściwa dieta powoduje jednak, że większość z nas dostarcza organizmowi zbyt małe ilości takich minerałów.

niedobór magnezu oraz potasu można wyrównać sięgając po dostępny w tradycyjnych oraz internetowych aptekach preparat o nazwie Aspargin. Środek Aspargin jest lekiem, które mogą być stosowany w profilaktyce chorób serca. Jest to lek, który ma działanie zapobiegające przeciw zawałom serca. Wskazaniem do wdrożenia Asparginu bywa również niemiarowa praca serca, którą może spowodować niedobór potasu oraz magnezu w codziennej diecie – porównaj informacje (porównaj informacje).

Preparat ten nie może być stosowany przez chorych, u których występuje niewydolność nerek. Aspargin może być podawany już od dwunastego roku życia. Bez zalecenia lekarza nie mogą go przyjmować kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Jak w przypadku każdego leku, nawet tego udostępnionego bez recepty, również w przypadku Asparginu, nim go zażyjemy, przeczytajmy informację dostępną na ulotce, która znajduje się w opakowaniu. Dzięki temu poznamy wszystkie mające znaczenie według producenta informacje, które mogą być znaczące dla naszego ciała.