Gdy dziecko ma zeza

Narząd wzroku to najważniejszy organ człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu dokładnie przez oczy. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego wspaniałości. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nie zaniedbywali wad wzroku – zwłaszcza u dzieci. Zaniedbane wady wzroku, np. zez – nie tylko przeszkadzają dzieciom, ale mogą spowodować niedowidzenie.

Jeśli więc zauważymy u naszej pociechy budzące niepokój symptomy,

oczy

Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

niezwłocznie udajmy się z nim do okulisty. Leczenie zeza polega na korekcji wady wzroku, czyli na noszeniu przez malca szkieł korekcyjnych – operacja zeza. Jeżeli zez nie był leczony w odpowiednim czasie, lub terapia nie przyniosła rezultatów, wymagana jest operacja.

Bardzo często rodzice zadają specjalistom od leczenia zeza pytanie w jakim okresie życia najbezpieczniej zdecydować się na operację zeza. Nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi.

Nasz istotny link (https://apteczka-madrali.pl/sprytne-wskazowki/artykuly/niedobor-witaminy-e-przyczyny-skutki-objawy) spodobał Ci się To świetnie, ponieważ na następnej witrynie stworzyliśmy dla Ciebie dużo tego typu postów.

Rodzajów zeza jest bardzo sporo i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć schorzenie indywidualnie. Dużo zależy od rodzaju zeza, wieku pacjenta oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych postaciach zeza proponuje się bardzo wczesne przeprowadzenie zabiegu, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest zazwyczaj w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, proponowane jest operacyjne leczenie zeza w nieco późniejszym wieku.

Nieprawdą jest często rozpowszechniane stwierdzenie, iż operację zeza trzeba przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację zeza można przeprowadzić w każdym wieku, także u dorosłych. Operacja przeprowadzana jest w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam całkowitą rezygnację z okularów.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością przeprowadzanych zabiegów. Stąd tak znaczące jest, aby klinika do której się zgłosimy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie – . Zapytajmy przyjaciół, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a na pewno odnajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy mogli zaufać.