Najlepsze urządzenie do sterylizacji, które jest przydatne w domu, a także w miejscach, gdzie sterylność jest niezwykle istotna

Sterylizator parowy jest dziś znany większości osób, zwłaszcza kobietom, jaki zajmują się domem. Rodziny z dziećmi bardzo często korzystają z tego rodzaju maszyny, żeby optymalnie wyparzyć przykładowo butelki, z jakich dzieci piją mleko.

sterylizator domowy

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju dezynfekcja jest niezwykle istotna, a sterylizator jest w stanie wyparzyć wszystkie bakterie i drobnoustroje, które są na butelkach czy przedmiotach, z jakimi styczność może mieć dziecko. W domu każdego z nas jest jednakże dużo więcej przedmiotów, które potrzebowałyby dokładnej sterylizacji. Przedmioty z jakimi styczność ma nasze ciało, a w szczególności twarz, powinny być dokładnie myte i czyszczone, dzięki temu można uniknąć wirusów oraz chorób, które przenoszą się na brudnych przedmiotach.

Nie zawsze jednakże sterylizator parowy może dokładnie wyparzyć butelki ( zobacz również butelka termiczna ze stali nierdzewnej) i smoczki, nie mówiąc już o rzeczach, które mają styczność z dużą ilością osób. Świetnym przykładem mogą być miejsca typu szkoła, szpital czy inne ośrodki publiczne, w których z jednego przedmiotu korzysta więcej osób. W takich miejscach, a jednocześnie w laboratoriach korzysta się ze sterylizatora jakim jest euroklav. Jego działanie jest o wiele lepsze, a polega ono na początkowym usunięciu powietrza z przestrzeni danej rzeczy przykładowo butelek, następnie ma miejsce proces sterylizacji. Euroklavy stosowane są najczęściej przez lekarzy, jacy czyszczą sprzęt i poddają go sterylizacji. W ten sposób spełniają wymagania sanitarne.

autoklaw

Autor: Tom Beatty
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej profesjonalne euroklavy posiadają klasę S lub klasę B i są stworzone z najlepszego rodzaju materiałów. Dobór najlepszego z nich powinien przede wszystkim zależeć od tego jak bardzo często sterylizator będzie wykorzystywany, do jakiego rodzaju przedmiotów i na jakim wyniku nam zależy. Euroklavy zrobione z najbardziej profesjonalnych materiałów zapewniają nie tylko długie działanie, ale również oszczędność (w szczególności wody, a także prądu) oraz innowacyjność i niezawodność w swoim funkcjonowaniu . Czas trwania całego procesu sterylizacji dzięki takiemu urządzeniu jest dosyć krótki, stąd coraz większa ilość zakładów go wykorzystuje. Powinniśmy nas to cieszyć, gdyż to tylko świadczy o sterylności tam, gdzie jest konieczna. Dzięki temu mamy przekonanie, że wszystkie procedury są spełnione, a nasze zdrowie jest chronione.