Masz problem ze wzrokiem? Przeszkadza ci to w życiu. Podpowiadamy co możesz zrobić

Twoje oczy pieką, są zaczerwienione? Masz uczucie piasku pod powiekami? Większość z nas miała podobne objawy, gdyż długa praca przy komputerze, klimatyzowane pomieszczenia, a nawet zbytnio częste oglądanie telewizji powoduje to, że odczuwamy męczącą suchość oraz podrażnienie gałki ocznej. Co jesteśmy w stanie z tym zrobić?

Oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Wbrew pozorom łzy odgrywają bardzo ważną rolę w oku, a co za tym idzie w samym mechanizmie widzenia. Film łzowy równa małe nierówności na powierzchni rogówki, co sprawia, że jest ona przezroczysta i zostawia swoje właściwości optyczne. Dodatkowo łzy wypłukują malutkie ciała obce oraz mają działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. To dlatego powstaje konkretny obraz na siatkówce, a my widzimy z właściwą ostrością.

Co więcej łzy odpowiadają za czyszczenie powierzchni oka z zanieczyszczeń, a trównież za odżywianie wierzchnich warstw rogówki, dzięki czemu zmniejsza się tarcie powiek po powierzchni oka w trakcie mrugania, a my nie czujemy z tego powodu dyskomfortu. Przyczyną suchości może być nie tylko za niewystarczająca ilość łez, ale także ich niezbyt dobry skład. Negatywnie na oczy wpływa dym (także papierosowy), kurz, ale także wiatr oraz słońce, a jednocześnie ogrzewanie i za bardzo suche powietrze w pomieszczeniach, więc ważne jest, aby zagwarantować im odpowiedni poziom nawilżenia oraz zapewnić samooczyszczanie. Warto o tym poczytać i poznać opinie innych osób – internetowa informacja.

Najlepsze na te problemy są krople, no ale jakie krople do oczu wybrać? Wybór kropli najlepiej skonsultować z lekarzem okulistą, bo obecnie na rynku jest bardzo szeroka gama środków nawilżających, jakie różnią się pomiędzy sobą składem, obecnością konserwantów, a również długością przydatności do zastosowania po otwarciu.

Nawilżające krople do oczu są połączeniem wody i tak zwanych polimerów, które posiadają zdolność do zachowywania wody na powierzchni oka i to od tego właśnie jest zależna jakość kropli. Dosyć popularnym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, który oprócz tego, że zapewnia właściwy poziom zwilżenia powierzchni oka jest naturalnym składnikiem jego struktur.

Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie wahaj się i kliknij po szczegóły (https://optykzuchowscy.pl/) w ten link.

Dość często w celu nawilżenia oczu stosujemy roztwór soli fizjologicznej w ampułkach, jednocześnie nie jest to środek gwarantujący długotrwały efekt nawilżenia, nie będzie dobry na dłuższą metę.