Skuteczna szansa na własnoręczne robienie papierosów.

Wypalanie papierosów jest okropnym nałogiem, jaki niszczy nie tylko nasz portfel, ale przede wszystkim zdrowie. Skoro jednakże nie zdołamy rozstać się z naszym uzależnieniem, istnieje możliwość, ażeby wydać na nie mniej pieniędzy. Taką możliwość zapewnia nam własnoręczne robienie papierosów.

Trafika to sklep w którym kupujemy przeróżnego rodzaju tytoń, bibułki do papierosów i pozostałe akcesoria potrzebne do ich produkcji (super bibułki do papierosów). Skręcane papierosy z kupionego w trafice osobno tytoniu i gilz mogą być tańsze o przeszło połowę od paczki kupowanej w kiosku. W większym miastach nie ma kłopotów z ich odszukaniem, nawet poniektóre kioski prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu. Jeżeli jednak w okolicy nie ma trafiki, jest możliwość zamówić wszystko przez internet.

Wybierają tak samo tytoń tańszy, ale i drogi, ponieważ wiedzą, iż w skutek tego będą mogli próbować wielu smaków. A cena w rzeczy samej nie będzie wyznacznikiem, bo producenci tytoniu, którzy idealnie sobie radzą na polskim rynku przede wszystkim stawiają na jakość. Do przykładowego z bardziej docenianych w tym zakresie producentów zalicza się gilzy (wysokiej klasy produkty Gilzy),

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

a więc producent susz konopny hurtownia znany z tego, iż oferuje tytoń o niepowtarzalnym smaku i w niskich cenach. Obeznanie się z propozycją handlową tego producenta skłania do tego, aby nabyć jego tytoń. Dzięki temu będzie się mieć świadomość, że doskonale się dopasowało produkty. A jest w czym wybierać, bo Gilzy ma do zaoferowania kilka specjalnych kolekcji tytoniowych. Będą obejmować one również tytonie o konkretnym smaku.

palenie, papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Tytoń wyszukamy pod rozmaitymi markami, wielkościami i smakami. Reguła pierwsza, to nie iść na ilość i najniższą cenę. Najtańsze tytonie są po prostu niesmaczne i bardzo ciężkie. Nie powinno się nabywać dużych toreb tytoniu, bo szybko się wysusza i rozkrusza, a w tej formie robienie papierosów z niego jest nieomal nierealne.

Do zrobienia papierosów pomocna okaże się nabijarka. Jest to przyrząd do upychania tytoniu do gilz. Ceny tego urządzenia są przeróżne, zależne od surowca z jakiego są skonstruowane. Nabijanie wymaga pewnej wprawy, którą uzyskujemy po pewnym czasie. Przyrządzanie papierosów w ten sposób zajmuje nieco czasu.